RocketJump,

daha çok youtube üzerinden tanıdığımız bir oluşum veya kuruluş. RocketJump kelimesi oyun kültüründe patlamanın etkisi ile karakterin daha fazla yükseye zıplaması anlamına gelen bir terim. Tabi bu isim verilirken hedeflenen anlam bu mudur bilmiyorum ama logolarına bakacak olursak anlamca bağdaştığını söyleyebilirim.

 

rocketjump

RocketJump, severek takip ettiğim bir youtube kanalı, tabi RocketJump bundan çok daha fazlası. Hazırladıkları videolar günümüz teknolojileri ile çok güzel hazırlanıp izleyiciye sunuluyor. Kısa film tadında eğlenceli ve aksiyon dolu videolar izleyiciyi tatmin eder nitelikte, ya da ben öyle düşünüyorum. Tam olarak emin olmasamda sinema üzerine eğitim verdikleri bir okul var ve asıl ana fikir bu okul. Youtube da ise  neyi daha iyi yapabiliriz üzerinden hareket ettikleri bir kanal diye düşünüyorum. Detaylı, planlı ve ekip çalışması ile izlediğiniz bir çok filmi cebinden çıkaracak başarıda videolar hazırlıyorlar. RocketJump youtube da tek değil elbette, profesyonel anlamda video hazırlayan ve sunan birçok kanal var ki zamanla onlarıda paylaşmak istiyorum.

Youtube, çalışma prensibini sizin belirlediğiniz, büyük bir mecra. Beni etkileyen nokta en başta youtube’ un kendisi olmasının yanında içindeki özgün çalışmalardır. Herkes hayal kurar, bazıları o hayalleri gerçeğe döker veya yansıtır. Bizler bu alanda yeterince söz sahibi değiliz ve eksiğimiz çok. Hayalleri olan ve bu hayalleri yapmak için kolları sıvayan herkese bu alanda yer edinmek için zor olanı yapmamız gerektiğini söylemem herhalde yanlış anlaşılmaz. Çok çalışmalıyız, özgün olmalıyız ve elbette ekip halinde hareket etmeliyiz. Eğer bizler ekip olabiliyorsak, hayallerimize ulaşabiliriz.

RocketJump youtube kanalının örnek olarak yola başlayalım. Önce öğrenelim sonra uygulayalım.

Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCDsO-0Yo5zpJk575nKXgMVA
Web Site : http://www.rocketjump.com/

Kolay Gelsin.